Seminář pro rodiče.
Rádi bychom Vám představili Pecku.
Jsme nezisková organizace, celým názvem Lesní mateřská škola a komunitní klub Pecka, z. s. Působíme ve Frenštátě pod Radhoštěm, zde máme dobře dostupné a útulné zázemí v maringotce s oplocenou zahradou, kde provozujeme Lesní mateřskou školu Pecka, která je zapsaná v Rejstříku škol a školských zařízení MŠMT ČR. Jedná se tedy o oficiální vzdělávací předškolní zařízení. Jsme členy Asociace lesních MŠ, která sdružuje a podporuje na 160 LMŠ a lesních klubů. Pro školní rok 2024/25 máme ještě volná místa. Našim heslem je Rostu z Pecky a platí to pro děti i dospěláky.
Součástí Pecky je i komunitní klub, v rámci kterého se snažíme budovat přátelskou sousedskou komunitu, pravidelně se celé rodiny setkáváme a třeba společně slavíme regionální tradice. Přes celý kalendářní rok funguje i MiniPecka, což je možnost pro mámy s dětmi ve věku 0-3 roky scházet se v zázemí Pecky, dát si společně kávu nebo polévku. Přes léto nabízíme příměstské tábory protkané lesní pedagogikou pro děti ve věku 4-9 let. Pořádáme také vzdělávací besedy, jedna nás čeká hned na konci září 2024, Tomáš Hajzler nám bude povídat na téma Dobrý místní život. A pro školní rok 2024/25 jsme si připravili volnočasový outdoorový kroužek Dobrodruh, který budeme otevírat při ZŠ Trojanovice.
Jsme otevřený spolek, rádi přivítáme mezi sebe nové tváře. Ať už chcete přijít nesměle nakouknout, nebo směle rozvířit naši klidnou hladinu a nebo se stát aktivní součástí a tvořit s námi, jste srdečně zváni. Více informací o nás ZDE
V rámci komunitního klubu Pecka organizujeme besedu a volnočasový outdoorový kroužek Dobrodruh. Informační letáky k těmto akcím:- Beseda, kterou pořádáme 30. 9. Dobrý místní život s hostem Tomášem Hajzlerem ZDE
Kroužek Dobrodruh, který budeme od října 2024 otevírat při ZŠ Trojanovice. ZDE
Každé dítě má talent
Dlouho očekávaný seminář Mgr. Jiřího Haldy se uskuteční 31. října 2022. Budeme Vás informovat o spuštění rezervačního systému pro objednání vstupenek. Vstup zdarma.
O dětské řeči
9. září od 17. hodin
Městské kulturní středisko Frenštát pod Radhoštěm
Zveme všechny rodiče na setkání, na kterém budeme diskutovat o správném vývoji řeči u dětí v předškolním věku.
Beseda je zaměřena obecně na fyziologický vývoj řeči u dětí a raná rizika řečového vývoje:
a) vývoj řeči u dětí, které faktory ovlivňují fyziologický vývoj řeči (hrubá motorika, správné polykání, zdravý vývoj smyslových orgánů apod.)
b) jaká úskalí se mohou ve vývoji řeči objevit a jak jim předcházet
c) jak mohou rodiče ovlivnit správný řečový vývoj
d) řeč a dítě v mateřské škole
e) kdy navštívit logopeda, kde hledat odbornou pomoc
Beseda bude spojena s ukázkou pracovních listů a her.
Setkáním bude provázet Mgr. Milena Dvořáková, speciální pedagog - logoped s dlouholetou praxí ve vzdělávání a nápravnými postupy u dětí s narušenou komunikační schopností ( s vadami řeči u dětí předškolního a školního věku).
Dále se věnuji lektorské činnosti v oblasti školní logopedie při vzdělávání pedagogických pracovníků. Vede odborné kurzy primární logopedické prevence. Pro rodiče dětí předškolního věku pořádá osvětovou činnost, besedy v oblasti speciální pedagogiky.
Zdravé pohybové návyky dětí
ONLINE PŘEDNÁŠKA PRO RODIČE
17. KVĚTNA OD 17.00 HOD
PŘIHLÁSIT SE MŮŽETE ZDE.
Naučíte se účinné tipy a triky, jak dětem od útlého věku zajistit zdravý pohybový rozvoj, jak předcházet vadnému držení těla, jak je naučit správně sedět a tím jim dopřát dospělost bez bolesti zad.
Setkáním bude provázet Mgr. Petra Nyklová, Dis., diplomovaná zdravotní sestra, fyzioterapeutka s 20letou praxí a učitelka v mateřské škole se specializací na rozvoj pohybových návyků nejmenších dětí.
Více o Petře Nyklové na https://www.zdravestistko.cz/o-mne.
Na uvedený emailový kontakt Vám bude v den konání webináře zaslán odkaz pro připojení na přednášku.
Na hřišti, ve škole, v životě spolu
- inkluze v praxi - online přednáška pro rodiče -
nový termín: úterý 6. dubna od 17.00 hod
Registrovat se můžete zde.
Bude sdílet vlastní zkušenosti s výchovou a vzděláváním dítěte se speciálními vzdělávacími potřebami v běžné škole. Bude hovořit o tom, co jim inkluzivní vzdělávání přináší a proč o něj pro svou dceru stojí, proč považují společné vzdělávání přínosné pro všechny své děti, jaké překážky musejí překonávat, jak funguje spolupráce a komunikace s pedagogy, jaké nároky jsou kladeny na všechny zúčastněné a jak se s nimi vyrovnávat.
Život v korunách stromů
ve spolupráci Městského kulturního střediska, TV Beskyd a projektu MAP vznikla virtuální prohlídka naučné stezky Život v korunách stromů na Horečkách.
Virtuální prohlídku můžete shlédnout zde.
Najdete zde ofocenou brožuru s kompletním materiálem ke stezce a také pracovní listy pro různé věkové kategorie včetně MŠ.